RESPONSABIL ACHIZIȚII

CERINȚE

  • Studii superioare profil economic / juridic / tehnic
  • Experiență minim 1 an într-o poziție similară
  • Experiența în domeniul achiziții / logistică constituie avantaj
  • Experiența în utilizarea sistemelor MRP / ERP constituie avantaj
  • Cunoștințe generale în domeniul achizițiilor
  • Abilități de relaționare cu furnizorii
  • Cunoștințe de limba engleză – nivel avansat
  • Cunoștințe de operare PC (MS Office, email)
  • Atenție sporită, răbdare, lucru în echipă

ATRIBUȚII

  • Emite comenzile de materii prime și auxiliare și le transmite furnizorilor, utilizând sistemul WIZPro
  • Gestionează confirmările de comenzi primite de la furnizori prin sistemul WizPro sau în afara lui
  • Asigură înregistrarea corectă a datelor în WizPro, pe grupa sa de familii produse și furnizori
  • Colaborează cu departamentele comercial / ofertare, producție, execuție, magazie pentru asigurarea livrării la timp la client
  • Întocmește situații specifice activității de achiziții: intârzieri la livrare, performanțe furnizori, negociere furnizori
  • Răspunde de crearea și îmbunătățirea relațiilor comerciale cu furnizorii din portofoliul său
  • Pregătește documentația necesară pentru audit
  • Solicitare oferte, analize prețuri, negociere prețuri și condiții comerciale (termene de plată + termene de livrare)
  • Întocmește contracte de achiziție cu furnizorii din portofoliu sau furnizori noi

Post vacant în Cluj-Napoca

Cei interesați de postul anunțat sunt rugați să trimită un CV actualizat prin intermediul formularului din dreapta sau să-l depună la Departamentul Resurse Umane.

Interested in joining us? Send us your CV