Inginer lucrări de instalații electrice

Candidatul Ideal

  • Cunoștințe de operare calculator (pachet Office, Microsoft Project, Autocad)
  • Abilități de atenție distributivă, capacitate de adaptare, lucru în echipă, comunicare eficientă
  • Dorința de a învăța continuu, de a se perfecționa prin participarea la conferințe/cursuri de perfecționare/prezentări sau întâlniri, la toate nivelurile, cu persoane abilitate din domeniul managementului de proiect, dar și din interiorul companiei.

Descrierea jobului

  • Monitorizează activitățile din cadrul lucrării, din faza de proiectare până la implementare, supervizând direct echipele tehnice, consultanții alți colaboratori implicați
  • Monitorizează în timp progresul atins față de obiectivele propuse și redactează rapoarte lunare către superiori, cu respectarea datelor prevăzute în contracte
  • Asigură rezolvarea problemelor apărute în realizarea lucrării și informează la timp echipa de management de proiect despre acestea
  • Evaluează impactul și potențialele riscuri ale lucrării
  • Identifică proiecte potențiale prin efectuarea de studii de fezabilitate și analiza costurilor
  • Analizează fezabilitatea tehnică și economică a lucrărilor/proiectelor potențiale.

Urmărind tendințele în domeniul energetic, Grupul EnergoBit și-a dezvoltat activitatea spre lucrări în parcuri eoliene, obținerea energiei din surse alternative luând amploare tot mai mare pe teritoriul țării noastre. Astfel, strategia și obiectivele companiei țin cont de noile tehnologii în domeniu, de echipamente electrice de ultimă generație, și de valorificarea surselor regenerabile de energie.

Dacă sunteți entuziaști și orientați spre soluții și dezvoltare vă așteptăm să ne cunoaștem!

Dorești să ni te alături? Trimite-ne CV-ul tău

Sunteți interesat de o discuție?

Contactați-ne