Inginer electroenergetician

Candidatul ideal

  • Absolvenți sau studenți (an terminal) de studii superioare în domeniul Ingineriei electrice / Electrotehnică / Energetică / Electronică, telecomunicații și tehnologia informației / Automatică și calculatoare;
  • Cunoștințe generale de configurare servere / VMWare;
  • Cunoștințe generale de depanare Hardware Calculatoare/Servere/UPS-uri;
  • Cunoștințe generale de rețele de comunicație (Ethernet, Fibră Optică, RS485, RS232) și protocoale de comunicație (Modbus, DLMS);
  • Cunoștințe de Autocad – constituie avantaj;
  • Limba engleză – nivel mediu/avansat;
  • Permis de conducere – categoria B (cerință eliminatorie);
  • Cunoștințe de operare calculator, MS Office;
  • Disponibilitate de deplasare pe teren.

Descrierea jobului

  • Efectuează parametrizarea, programarea și integrarea echipamentelor utilizate – contoare electrice / relee de protecție;
  • Răspunde de elaborarea și adaptarea documentaţiilor tehnice la produsele și sistemele dezvoltate;
  • Efectuează sau participă la testele şi verificǎrile necesare înainte de livrare şi/sau înainte de punerea în funcţiune a echipamentelor ofertate;
  • Acordă asistenţă la punerea în funcțiune pentru echipamentele şi soluţiile ofertate;
  • Se deplasează pe teren pentru implementarea soluțiilor ofertate/implementate;
  • Elaborează propuneri tehnice și comerciale;
  • Susține prezentări și instruiri pentru produsele și soluțiile comercializate.

Dorești să ni te alături? Trimite-ne CV-ul tău

Sunteți interesat de o discuție?

Contactați-ne